Oktobris - krūts vēža mēnesis.

20/11/2020

Atzīmējot Oktobri kā krūts vēža mēnesi, aicinām uz kārtējo "sarunu" tikšanos! Kā ierasts uz sarunām ar garīgu stiprinājumu aicina māc.Ģirts Rozners, bet ielūkoties vēža ārstēšanas nākotnē un tajā, ko jau šodien vara darīt, lai vēža diagnoze mūs tik ļoti nebiedētu, aicinās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs dr.Arvīds Irmejs.
Ap 18:30 - onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās.
Šobrīd plānojam tikšanos klātienē, taču sekojiet informācijai!What's this item about? What makes it interesting? Write a catchy description to grab your audience's attention...

Biežāk uzdotie jautājumi onkologam-ķīmijterapeitam

22/5/2020

Līdzās agrīnai krūts vēža diagnostikai, jauni, efektīvi medikamenti ir tieši saistīti ar krūts vēža mirstības samazinājumu pēdējās desmitgadēs. Tāpēc gandrīz visiem krūts vēža pacientiem ir nepieciešama onkologa-ķīmijterapeita palīdzība. Šis speciālists nozīmē ne tikai ķīmijterapiju, bet arī visus pārējos krūts ļaundabīgo audzēju ārstēšanā pielietotos medikamentus – hormonterapiju, mērķterapiju. Preparātu klāsts kļūst ar vien plašāks, un pacientēm ir ļoti daudzi jautājumi, kas saistīti ar šo zāļu lietošanu. Ne visas atbildes izdodas rast īsās vizīte laikā pie ārsta. Tāpēc šoreiz uz sarunu esam aicinājuši Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas onkologu-ķīmijterapeitu dr. Sigitu Hasneri.

Fertilitātes saglabāšana pēc onkoloģiskām saslimšanām

24/4/2020

Katru gadu Latvijā vairāk nekā 100 sievietēm krūts vēža diagnoze tiek noteikta pirms 45 gadu vecuma. Ņemot vērā valdošās tendences sabiedrībā, pirmo dzemdību vecums kļūst arvien lielāks un nereti onkoloģiskās slimības noteikšanas brīdī sievietei vēl nav bērni. Pacientiem ar labu ārstēšanās prognozi kļūst aktuālas fertilitātes saglabāšanas iespējas un reproduktīvās funkcijas realizācija. 

Svarīgi ir saglabāt ģenētisko materiālu pirms onkoloģisko saslimšanu ārstēšanas uzsākšanas, jo tā atstāj negatīvu ietekmi uz reproduktīvajām funkcijām. 

 Tāpēc uz  sarunu par Fertilitātes saglabāšanu pacientiem ar onkoloģiskām saslimšanām esam aicinājuši iVF Riga medicīnisko direktori, reproduktoloģi, ginekoloģi-dzemdību speciālisti, Dr. Violetu Fodinu. 

Mūzikas terapija. Satikšanās no jauna ar mūzikas terapeiti Inetu Heinsbergu

14/2/2020

Mūziku ir pierasts uztvert kā emocionāla un garīga gandarījuma avotu, nevis veselības aprūpi, tomēr mūzikas terapija ir viens no veidiem, kā cilvēks var pavērt ceļu uz tiem iekšējiem resursiem, kas viņam var palīdzēt iespējami labi funkcionēt.

Mūsdienās mūzikas terapija lieliski palīdz gan bērniem, gan pieaugušajiem atgūties pēc dažādām fiziskām vai psihiskām traumām, ķirurģiskām operācijām, insulta sekām, kā arī vēža slimniekiem pirms un pēc operācijām, ķīmijterapijām.

 

Jau otro reizi „Sarunās pret vēzi“ tiksmimies ar mūzikas terapeiti Inetu Heinsbergu.

Šoreiz Ineta piedāvās praktisku skaņu radīšanas tehniku meistarklasi "Margrietiņa", kurā dalībniekiem tiks sniegta iespēja palūkoties gan uz sevi, gan sev nozīmīgām dzīves situācijām kā vienotu sistēmu, mācoties pašregulācijas prasmes.

Kā ierasts, tikšanos veidos neliels teorētisks ieskats piedāvāto tehniku būtībā, kā arī praktiskās darbošanās daļa. Vienosimies arī kopīgās dziesmās – kā nekā, vārdiem „dziedāt“ un „dziedināt“ ir kopīga sakne.

 

Un kā ierasts, mācītāja Ģirta Roznera svētību vārdi, iespēja pēc nodarbības nesteidzīgi aprunāties.

 

Plkst 18:30 - onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās.

 

Ineta ir studējusi gan mūziku, gan teoloģiju, gan izglītības un veselības aprūpes zinātnes, lai rastu atbildi, kas nepieciešams, lai cilvēks funkcionētu savā vislabākajā veidā.

"Visas lietas, ko savulaik esmu apguvusi un piedzīvojusi, tagad – kā mūzikas terapeitei - īstajā brīdī nāk pie manis un palīdz saprast, kā konkrētajā gadījumā palīdzēt”

 

Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana

Saruna ar Sigitu Pešeli: Atpūta - miers, kas atjauno Tevi

17/1/2020

Miegs ir nodarbe, kas aizņem trešdaļu mūža, un pilnvērtīgs miegs ir viens no kvalitatīvas dzīves priekšnoteikumiem, savukārt, miega traucējumi ir viena no paaugstināta stresa līmeņa pazīmēm.

1/3 dzīves cilvēks pavada miegā, un gandrīz ikviens savas dzīves laikā ir piedzīvojis miega traucējumus, kam par iemeslu var būt stresa situācijas sadzīvē, emocionāli pārdzīvojumi, psihiskas vai fiziskas saslimšanas. Katrs, kurš ir piedzīvojis miega traucējumus, varēs apstiprināt, cik ļoti tie ietekmē ikdienu – nogurums, slikta pašsajūta un garastāvoklis, grūtības koncentrēties, imunitātes pazemināšanās un, iespējams, tā visa dēļ, vēl sliktāka miega kvalitāte

Tāpēc jaunā gada pirmā tikšanās reize Sarunās pret vēzi būs veltīta tieši atpūtas un miega tēmai, un uz tikšanos esam aicinājuši bioloģe, fizioloģe (Bc.biol., Mg.paed.), veselīga dzīvesveida programmas "Creation Health"  sertificētu lektori Sigitu Pešeli.

Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece ir teikusi, ka cilvēki, kas maz guļ, vairāk slimo ar saaukstēšanās slimībām, kā arī viņiem ir paaugstināts nopietnu slimību attīstības risks: “Miegam ir milzīga nozīme veselības saglabāšanā, kā arī atveseļošanās periodā. Ir pētījumi, kuros konstatēts, ka bezmiegs negatīvi ietekmē ļoti svarīgu imūno šūnu – T limfocītu – darbību, samazinot to aktivitāti un sintēzi organismā. Savukārt iekaisuma citokīnu daudzums organismā pieaug.”

Un, kā ierasts, arī mācītājs Ģirts Rozners ar garīga iedrošinājuma svētbrīdi, bet ~18:30 Onkoloģijas pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās.

Tēja, veselīgas uzkodas un neformālas sarunas, kā arī iespējama bērnu pieskatīšana.

Vīrieša veselība - prostatas vēža profilakse

15/11/2019

Atzīmējot Novembri - vīriešu veselības mēnesi, arī pie mums sarunas par vīriešu veselību un vīriešu onkoloģisko slimību agrīno diagnostiku un profilaksi ar urologu dr. Kārli Mičuli.
Prostatas vēzis ir visizplatītākā un viena no nāvējošākajām onkoloģiskajām saslimšanām Latvijas vīriešu vidū. Ik gadu tas tiek diagnosticēts aptuveni 1200 vīriešiem. Vairāk nekā 400 pacientu katru gadu tā dēļ mirst. Taču letālo gadījumu skaits varētu būt daudz mazāks, jo prostatas vēzis mūsdienās ir veiksmīgi ārstējams. Ar nosacījumu, ka tas tiek agrīni diagnosticēts, taču tikai katrs ceturtais vīrietis Latvijā, kam to vajadzētu darīt, ir veicis testus, lai sekotu līdzi savai veselībai un agrīni diagnosticētu prostatas vēzi. What's this item about? What makes it interesting? Write a catchy description to grab your audience's attention...

Krūts vēža agrīna diagnostika un jaunākie pētījumi

18/10/2019

Atzīmējot oktobri, kā krūts veselības mēnesi, mūsu kārtējās Sarunās viesos būs dr.med Arvīds Irmejs par to, kā krūts vēzi novērst vai atklāt agrīni.
Neskatoties uz valsts apmaksātām krūts profilaktiskajām pārbaudēm un genētiskās izmeklēšanas iespējām, joprojām liela dała krūts vēža gadījumu tiek diagnosticēti novēloti. Ko darīt, lai tā nenotiktu? What's this item about? What makes it interesting? Write a catchy description to grab your audience's attention...

Kustību terapija

20/9/2019

21.septembrī uz Sarunām pret vēzi aicinām psiholoģi, psihoterapeiti, deju kustību terapeiti Mg.Med. Lidiju Naumovu.

Visā pasaulē, arī Latvijā, turpina pieaugt onkoloģisko un tajā skaitā krūts vēža pacientu skaits. Tāpēc modernajā medicīnā un pētniecībā lielu uzmanību pievērš onkoloģisko slimnieku rehabilitācijas periodam, kas vērsts uz dzīves kvalitātes uzlabošanu pēc medicīniskās ārstēšanas. Daudzās valstīs krūts vēža slimnieču rehabilitācijā profesionāli izglītoti psihoterapeiti veiksmīgi izmanto deju kustību terapiju.

Deju terapijas izvēle nav nejauša – sievietei, kura ir pārcietusi krūts vēzi, var sākties sava ķermeņa tēla nepieņemšana – stress, pašvērtējuma pazemināšanās, identitātes traucējumi, depresija u. c. Jāņem vērā arī stress, kam paciente jau ir tikusi pakļauta gan diagnozes uzstādīšanas, gan ārstēšānas laikā

Tas nenovēršami atstāj negatīvu ietekmi uz sievietes veselību – vājina organisma imūno sistēmu. Īpaši svarīgi apzināties, ka ziņa par šo diagnozi, operācija un tās sekas vienmēr rada sievietei psiholoģisko traumu. Tai seko nomāktība, zems pašnovērtējums, vainas apziņa, kas ir posttraumatiskā stresa un depresijas pazīmes. Tik ievērojami pazemināts depresīvs emocionālais fons tiešā veidā arī ietekmē fizioloģisko organisma stāvokli, pazemina imunitāti, veido priekšnosacījumus galvenās saslimšanas recidīvam, kā arī blakus disfunkcijām un traucējumiem. Lūk, kāpēc ir tik svarīgi saglabāt psihoemocionālo līdzsvaru un labklājību, noturību pret stresu, spējas ātri atjaunot emocionālo līdzsvaru. Vācijā bija veikti laboratoriskie pētījumi ar mērķi uzzināt, kā deju kustību terapija ietekmē sieviešu imunitāti pēc pārciestā krūts vēža. Pētījuma rezultātā tika iegūti faktiski pierādījumi, ka tai sieviešu grupai, kura nodarbojās ar deju kustību terapiju, ievērojami paaugstinājās imunitāte. Kaut gan abas sieviešu  grupas turpināja arī ārstu nozīmēto medikamentozo terapiju, slimības recidīva risku deju kustību terapija ievērojami samazināja.

Deju kustību terapija dod iespēju sievietei savu sāpīgo emocionālo pieredzi pārvērst paralēli verbālajai arī neverbālā – kustību formā. Deju kustību terapija ļauj brīvi un spontāni paust, izdzīvot, apzināt un finālā – transformēt sāpīgu emocionālu pieredzi.

Lidija Naumova savā praksē aktīvi strādā tieši ar tādām cilvēku grupām, kuri, dažādu iemeslu vadīti, ir atnākuši uz deju kustības terapiju. Ir novērots, ka darba procesā vienmēr uzlabojās cilvēka kopējais emocionālais fons, bieži uzlabojās miega kvalitāte, viņš spēj ātrāk un vieglāk atjaunot savu emocionālo līdzsvaru. Grupā dalībnieki vienmēr pieņem un atbalsta viens otru, starp viņiem izveidojas draudzīgas, siltas attiecības, rodas uzticēšanās, kas kļūst par  reālo jaudīgo resursu. Grupas darba procesā pakāpeniski tiek apzinātas un pārstrādātas dažādu dzīves posmu jūtas un pārdzīvojumi, tajā skaitā arī traumatiskie notikumi. Caur personiska kontakta uzlabošanu ar savu ķermeni, ar saviem iekšējiem procesiem, kurus ikdienišķajā dzīves steigā parasti nav iespējams izjust, tiek iegūta savas personas veseluma apziņa, ticība saviem spēkiem, paaugstinās pašnovērtējums.

Kristū centrētas meditatīvas skaņu lūgšanas "Skaņa dzīvībai"

4/4/2019

Šīs lūgšanas pamatā ir patiesa un dziļa ieklausīšanās – vispirms jau savā šī brīža dvēseles noskaņā, nebaidoties atzīt arī iespējamās bailes, izmisumu un nemieru, kas skaņas radīšanas procesā varēs tikt nesti Dieva priekšā. Ieklausīšanās būs arī Dieva vārdā, lai uzņemtu to dvēselē, līdz ar skaņas ceļu iegremdējot līdz pat savas būtības dzīlēm. Līdz dziļumiem, dvēseles centram, gūstot tur atpūtu un dziedināšanu Dieva klātbūtnē. Viņa klātbūtne šajā pasaulē ir iemiesotais Vārds – Kristus. Dzīvības avots, ar kuru mājot kopā savas būtības centrā.

Kaut arī esam aicināti uzturēt dzīvas attiecības ar Radītāju it visos dzīves posmos, nav noslēpums, ka ar viskvēlākajām lūgšanām Dieva priekšā parasti pulcējas cilvēki, kurus piemeklējuši nopietni dzīves pārbaudījumi.  Un tas ir ļoti saprotami un svētīgi, jo dziļš izmisums dažkārt var kļūt par pamatu viskvēlākajam ticības, cerības un mīlestības piedzīvojumam. Lai neapmaldītos vārdu labirintos, meklējot atbilstošākos tekstus savām lūgšanām, aicinu ikvienu uz meditatīvu skaņu lūgšanu, kurā ar skaņu starpniecību varētu uzskaņot savas sirdis kļūšanai par Derības šķirstu mūžīgās un dziedinošās Dieva klātbūtnes apjaušanai sevī. Mācoties sastapt Viņa klātbūtni sevī. Ļaujot sev piedzīvot Viņa klātbūtni sevī. Mācoties apzināties savu esību Viņa klātbūtnē sevī. Mācīties būt Viņa klātbūtnē sevī. Mācīties saglabāt šo Viņa klātbūtnes izjūtu sevī arī ārpus meditatīvās lūgšanas rituāla.

Lai meditatīvās skaņu lūgšanas ceļš sasniegtu un dziedinoši skartu cilvēka dvēseles dzīles, ir nozīmīgi lūgt Kristū centrēta lūdzēja apziņā. Jo caur Kristus iemiesošanos Jēzū mums ir atklājies neredzamā Dieva tēls, kurš, pieņemot cilvēka miesu, ir apliecinājis Savu solidaritāti un mīlestību pret ikvienu no mums.

Būsim kopā skaņu lūgšanā, kuras nolūks nav kaut ko “izprasīt” no Dieva, bet gan veldzēties Viņa brīnišķīgajā klātbūtnē.

Plānotie “Skaņas dzīvībai” norises datumi ir 5. un 12. aprīlis, kā arī 3. un 17.  maijs. Lūgšanas sākums: 19 00.

Mākslas terapija

22/3/2019

Māksla neattēlo redzamo, tā ļauj ieraudzīt… (Klee Paul)

 

Mākslas terapijā tiek izmantoti dažādi mākslas materiāli un tehnikas, taču, lai piedalītos, nav nepieciešamas kādas īpašas zināšanas vai prasmes. Mākslas terapijā nozīmīgs ir radošais process, kas ir vērsts uz cilvēka garīgās, emocionālās un fiziskās labklājības veicināšanu.

Atveseļošanās procesā mākslas terapija tiek izmantota, lai pārvarētu traumatisku pieredzi, mazinātu slimības, traucējuma vai problēmas radītās sekas, ļautu pieņemt citu dzīves situāciju. Māksla dod iespēju runāt citā valodā, attēlot to, ko nav iespējams paust ar vārdiem. Tā palīdz atklāt apslēpto un ieraudzīt nesaskatīto.

Saruna un nodarbība ar Mg. sc. sal., Mg. art. Lauru Danilāni, sertificētu mākslas terapeiti, kura arī pati atzīst, ka mākslas patieso vērtību savā dzīvē atklāju tieši caur mākslas terapiju.

18:30 - pašpalīdzības grupas tikšanās

Mūzikas terapija

25/1/2019

Mūziku ir pierasts uztvert kā emocionāla un garīga gandarījuma avotu, nevis veselības aprūpi, tomēr mūzikas terapija ir viens no veidiem, kā cilvēks var pavērt ceļu uz tiem iekšējiem resursiem, kas viņam var palīdzēt iespējami labi funkcionēt. 
Mūsdienās mūzikas terapija lieliski palīdz gan bērniem, gan pieaugušajiem atgūties pēc dažādām fiziskām vai psihiskām traumām, ķirurģiskām operācijām, insulta sekām, kā arī vēža slimniekiem pirms un pēc operācijām, ķīmijterapijām.
26.janvāra Sarunās pret vēzi mūzikas terapeite Ineta Heinsberga aicina iegūt nelielu teorētisku ieskatu mūzikas terapijā, kā arī praktiski piedzīvot satikšanos skaņās ar sevi un citiem: 
“Būsim kopā atvērtā mūzikas terapijas "degustācijas" sesijā "Skanēt, saskanēt un atskanēt"!
Kā no mazām sēkliņām izdīgst daudzveidīgu ziedu dārzs, tā no cilvēku sirds noslēpumu bezgalības dzimst skaņu jūra, kas izskanējusi atgriežas atpakaļ sirdī....Un dara to citādāku.
Jo ikkatrā brīdī mazā, kas mums ir atvēlēts, visas dzīves noslēpums ir slēpts.”
Ineta ir studējusi gan mūziku, gan teoloģiju, gan izglītības un veselības aprūpes zinātnes, lai rastu atbildi, kas nepieciešams, lai cilvēks funkcionētu savā vislabākajā veidā: "Visas lietas, ko savulaik esmu apguvusi un piedzīvojusi, tagad – kā mūzikas terapeitei - īstajā brīdī nāk pie manis un palīdz saprast, kā konkrētajā gadījumā palīdzēt”
Kā jau ierasts, plkst 18:30 pašpalīdzības grupas tikšanās, tēja un neformālas sarunas, kā arī tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana

Ārstniecības augi un onkoloģija

23/11/2018

Laikam jau grūti atrast latvieti, kurš nezinātu, ka liepziedu tēja jādzer, kad esi saaukstējies, bet vīgriezes - pirms miega... Ārstniecības augi un zināšanas par tiem ir milzīga bagātība, kas mums ir dota, bet, diemžēl, jau Rietumu pasaulē zaudē aktualitāti. 

Uz šo sarunu un tikšanos ar farmaceiti, asociēto profesori Viju Eniņu esam aicinājuši ne tikai, lai lai kliedētu mītus, stereotipus par ārstniecības augiem, bet arī lai uzzinātu daudz ko jauna un noderīga - bet šoreiz tieši onkoloģisko saslimšanu kontekstā

Un, kā ierasts mācītāja Ģirta Roznera īsās pārdomas par Dzīvības spēku.

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, ārstiem, viesiem, mācītāju.

No 18:30 – 19:30 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās.

Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.

PET izmeklējums tagad pieejams ikvienam. Kādos gadījumos tas ir nepieciešams?

21/9/2018

Jau trešo sezonu kristīgā atbalsta grupa aicina uz sarunām par to, cik daudz mēs paši ar savu rīcību, attieksmi, dzīvesveidu un noskaņojumu varam ietekmēt onkoloģisko slimības gaitu.

Jauno sezonu uzsāksim ar sarunu par pozitronu emisijas datortomogrāfiju. No šīs vasaras pacientiem ir pieejams valsts apmaksāts PET izmeklējums. Kādos gadījumos tā būtu nepieciešama? Kādos gadījumos valsts to apmaksā? Saruna ar Dr. Lilitu Rozneri, Nukleārās medicīnas centra un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Latvijas onkoloģijas centra radiologs – terapeits

Sezonas atklāšanā onkoloģiskā pacienta stāsts šoreiz nedaudz citāds - saruna mūzikā!

Un, kā ierasts mācītāja Ģirta Roznera īsās pārdomas par Dzīvības spēku.

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, ārstiem, viesiem, mācītāju.

 

No 18:30 – 19:30 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās.

Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.

Ja vairogdziedzerī konstatēts veidojums

25/5/2018

Šīs sarunas būs veltītas vairogdziedzera tēmai. Profesionālu viedokli un praktiskus ieteikumus līdzdalīs Nukleārās medicīnas centra un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Latvijas Onkoloģijas centra radioloģe-terapeite dr. Lilita Roznere. Kā arī kādas pacientes pieredzes stāsts būs tieši par vairogdziedzera vēzi.

Un kā jau parasti, iedvesmai mācītāja Ģirta Roznera uzruna, kam seko iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, ārstiem, mācītāju.

18:30 aicinām uz onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanos.

Tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.

Vēzis zem mikroskopa

27/4/2018

Šajā reizē galvenās sarunu tēmas:

 • Kā mikroskopā atšķirt veselās un vēža šūnas? Kā noteikt, kādas pretvēža zāles varētu būt efektīvas? Saruna ar patologu, Dr. Inesi Driķi, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Stradiņa universitāte

 • Pateicoties slēpto asiņu analīzei, diagnoze tika noteikta savlaicīgi. Saruna ar resnās zarnas vēža pacientu.

Sarunas Talsos. Vairogdziedzera veidojumi.

16/3/2018

Modernā medicīna spēj veiksmīgi ārstēt daļu vēža gadījumu, tomēr ne vienmēr rezultāti ir apmierinoši. Vienlaikus intensīvai zinātniskai izpētei ar mērķi uzlabot vēža ārstēšanas rezultātus, vairojas arī izpratne un kļūst pieejama informācija par komplementārās medicīnas lomu vēža ārstēšanā un profilaksē.

Kristīgā atbalsta grupa aicina krūts vēža un citus onkoloģiskos slimniekus, kā arī viņu tuviniekus uz sarunām par to, cik daudz mēs paši ar savu rīcību, attieksmi, dzīvesveidu un noskaņojumu varam ietekmēt slimības gaitu.

Šoreiz aicināsim uz sarunu ar ķirurgu par vairogdziedzera veidojumiem.

 • Ko darīt, ja atklāts veidojums vairogdziedzerī? (Dr. Rita Ničiporuka, ķirurgs, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca)

 • Saruna ar krūts vēža pacienti

 • Saikne ar Dzīvības Spēku.  (mācītājs Andis Ķīvičs)

 

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem un viesiem.

Saruna par ķīmijterapiju

23/2/2018

Bieži vien varam, runājot par onkoloģisko slimību ārstēšanu, var dzirdēt cilvēku bailes no mūsdienīgām vēža ārstēšanas iespējām, īpaši ķīmijterapijas. Ķīmijterapijas pielietojums pasaulē arvien pieaug, kas saistīts ar jaunu mūsdienīgu medikamentu arvien plašāku pielietojumu vēža ārstēšanā. Tāpēc arī mēs uzskatām, ka ir svarīgi kliedēt bieži vien nepamatotās un pārspīlētās bailes no ķīmijterapijas radītajām blaknēm, kas liek aizmirst, ka pacienti mirst nevis no ķīmijterapijas izraisītām blakusparādībām, kuras ir kontrolējamas ar mūsdienīgiem medikamentiem, bet gan no neārstēta vēža!

Sarunu tēmas:

 • Pretvēža zāles. Saruna ar ķīmijterapeiti, RSU Asoc. prof. un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāju Dr. Guntu Purkalni

 • Saruna ar krūts vairogdziedera vēža pacientu

 • Saikne ar Dzīvības Spēku - mācītājs Ģirts Rozners

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, ārstiem, viesiem, mācītāju.

 No 18:30 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās.

Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.

Sarunas par brīvprātīgo atbalstu onkoloģijas pacientiem slimnīcās

5/1/2018

Viena no mūsu sarunas dalīnbiencēm - Olita Cakule-Ozoliņa nesen par nesavtīgu darbu un īpašu ieguldījumu sabiedrības labā tika piešķirta goda zīme "Gada brīvprātīgais 2017". Olita Cakule-Ozoliņa jau 19 gadus kā brīvprātīgā sniedz savu atbalstu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" paliatīvās aprūpes nodaļas pacientiem.

Olita pēc dabas ir ļoti sirsnīgs cilvēks un viegli atrod kontaktu ar nodaļas pacientiem. Pacienti ir teikuši daudz labu vārdu par Olitu, un viņu vienmēr ļoti gaida. Arī nodaļas personāls Olitu uztver kā savējo un viņai ļoti uzticas, bez viņas nodaļas darbu vairs nemaz nevar iedomāties.

2017.gada rudenī Austrumu slimnīcā tika atklāts jauns projekts vēža pacientu atbalstam. Un Olitai nu pievienojušies vēl 43 brīvprātīgie. Olita jaunajiem brīvprātīgajiem palīdz ar padomu, stāsta par savu pieredzi. Cerams, arī starp šiem brīvprātīgajiem ir tādi apbrīnas vērti un sirds siltuma pārpilni cilvēki kā Olita, kuri izturēs laika pārbaudi un turpinās sniegt atbalstu vēža pacientiem vēl daudzus gadus. 

Ar Olitu, Saivu Lusti (slimnīcas brīvprātīgā darba koordinatore, žurnāliste), Intu Gerharti (LOC Staru terapijas nodaļas brīvprātīgā, RSU maģistrante) un Juri Meijeru (LOC kapelāns, brīvprātīgo  mentors) par brīvprātīgo atbalsta darbu onkoloģijas slimniekiem sarunāsies žurnālists Aidis Tomsons.

Sarunas Talsos - 2. Vēža agrīnā profilakse

1/12/2017

Jau otro reizi esam priecīgi būt viesmīlīgajos Talsos, Talsu novadu fonda telpās. Šoreiz mūsu sarunās:

 • Biežāko onkologisko slimību agrīna diagnostika un profilakse - saruna ar krūts ķirurgu asoc. Prof. Arvīdu Irmeju

 • Mans stāsts un pieredze pašpalīdzības grupā - saruna ar vēža pacienti Guntu Rožkalni

 • Par Dievu kā dzīvības avotu - saruna ar Talsu Kristīgās sadraudzības mācītāju Ilmāru Ģērmani

 • Tikšanās noslēgumā - Onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās

Nākamā tikšanās reize Talsos - 20.janvārī.

Vēža attīstības ģenētiskās aizkulises

23/11/2017

 • Vēža attīstības ģenētiskās aizkulises. Saruna ar biologu Prof. Edvīnu Miklaševiču

 • "Pagāja vairāki gadi līdz slimība piespieda piekrist ārstu noteiktai terapijai. Ļoti paveicās, ka neskatoties uz vilcināšanos, pēc operācijas jau pagājuši pieci gadi"  Saruna ar krūts vēža pacienti.

 • Saikne ar Dzīvības Spēku - mācītājs Ģirts Rozners

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, ārstiem, viesiem, mācītāju.

 

No 19:00 – 20:00 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās.

 

Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.

.

Sarunas Talsos

3/11/2017

Oktobrī daudzviet pasaulē sabiedrība īpašu uzmanību pievērš krūts vēža problēmām. Modernā medicīna spēj veiksmīgi ārstēt daļu vēža gadījumu, tomēr ne vienmēr rezultāti ir apmierinoši. Vienlaikus intensīvai zinātniskai izpētei ar mērķi uzlabot vēža ārstēšanas rezultātus, vairojas arī izpratne un kļūst pieejama informācija par komplementārās medicīnas lomu vēža ārstēšanā.

Kristīgā atbalsta grupa aicina krūts vēža un citus onkoloģiskos slimniekus, kā arī viņu tuviniekus uz sarunām par to, cik daudz mēs paši ar savu rīcību, attieksmi, dzīvesveidu un noskaņojumu varam ietekmēt slimības gaitu.

2017. gada 4. novembrī 15:00 – 16:30

Talsu novada fonda telpās,  K. Valdemāra ielā 17a

 • Komplementārā medicīna un tās loma vēža ārstēšanā un profilaksē (Saruna ar Dr. Arvīdu Irmeju, RSU Asociētais Profesors, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra virsārsts)

 • Pieredze onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupā. Saruna ar pašpalīdzības grupas vadītāju Ivetu Ilsumu

 • Saikne ar Dzīvības Spēku.  (mācītājs Tālivaldis Vilnis)

 

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem un viesiem.

 

No 16:30 – 17:30 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās

 

Otrā sarunu reize plānota 2. decembrī plkst. 15.00.

Oktobris - rozā lentītes mēnesis. Sarunas par dzīvi pēc krūts vēža.

27/10/2017

Sarunu tēmas:

 •  Dzīve pēc izārstēta krūts vēža: regulārie izmeklējumi, limfedēmas profilakse un dzīvesveids. Saruna ar krūts ķirurgu Asoc. Prof. Arvīdu Irmeju

 •  “Krūšu pašpārbaude man palīdzēja atklāt veidojumu, ko pati nejutu.” Ar krūts vēža pacienti sarunāsies žurnālists Aidis Tomsons.

 •  Saikne ar Dzīvības Spēku - mācītājs Ģirts Rozners

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, ārstiem, viesiem, mācītāju.

No 19:00 – 20:00 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās.

Otrā sezona. Pirmās sarunas. Kad vēža slimniekam vajadzīgs psihologs.

22/9/2017

Kristīgā atbalsta grupa aicina onkoloģiskos slimniekus, draugus un tuviniekus uz sarunām par to, cik daudz mēs paši ar savu rīcību, attieksmi, dzīvesveidu un noskaņojumu varam ietekmēt slimības gaitu.

2017. gada 23. septembrī 17:00 – 19:00

Apvienotā Metodistu baznīca,  Akas ielā 13, Rīgā

Sarunu tēmas:

 • Kad vēža slimniekam būtu nepieciešama psihologa konsultācija? Saruna ar psihoterapeitu Sandi Ratnieku.

 • Vēža paciente Benita Matisone: Mana pieredze ar vēzi nebija tik smaga, kā daudziem. Esmu pat piemirsusi veikt ikgadējās pārbaudes.

 • Saikne ar Dzīvības Spēku - mācītājs Ģirts Rozners

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, ārstiem, viesiem, mācītāju.

No 19:00 – 20:00 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās.

Nākamā sarunu reize plānota 28. oktobrī plkst. 17.00.

Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.

8. sarunas par dermatoloģiju

Sarunu tēmas:

 • Ādas vēža agrīna diagnostika un profilakse. Saruna ar dermatoloģi Žaneti Asari.

 • Dievs ir mīlestība - onkoloģiskā slimnieka Jāņa Dižgalvja stāsts

 • Saikne ar Dzīvības Spēku VIII daļa - mācītājs Ģirts Rozners.

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, viesiem un mācītāju.

Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.

No 18.30 līdz 19.30 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas kārtējā tikšanās.

Nākošā sarunu reize plānota pēc vasaras brīvlaika 23. septembrī 17.00.

Sarunas Cēsīs

12/5/2017

Sarunas dodas uz Cēsīm! 2017. gada 13. maijā 17:00 – 19:00, Adventistu Cēsu draudzes dievnamā,  Līgatnes ielā 1, Cēsīs

Sarunu tēmas:

 • Saruna ar Asoc. Prof. Arvīdu Irmeju, (Rīgas Stradiņa universitāte un Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca) par biežāko onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un profilaksi jeb onkoloģijas ABC, kas būtu jāzina ikvienam.

 • Saruna ar Sarmīti Lauberti ("Onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Aizkraukles nodaļas vadītāja") par to, kā pašas slimība un pieredze pamudināja atbalstīt citus

 • Saikne ar Dzīvības Spēku - mācītājs Viesturs Reķis

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, viesiem, mācītāju.

7.saruna - resnās un taisnās zarnas vēži profilakse, par ko nav pieņemts runāt

21/4/2017

Sarunu tēmas:

 • Resnās un taisnās zarnas vēža agrīna diagnostika un profilakse jeb pretvēža tests, par kuru nav pieņemts runāt.  Saruna ar gastroenteroloģi un endoskopisti Dr. Iritu Roderti.  Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca.

 • "Man ļoti tuvi Psalmu vārdi:…viņš, kurš piedod visas tavas vainas, kurš dziedē visas tavas kaites…" - onkoloģiskās slimnieces Antas Kļaviņas stāsts

 • Saikne ar Dzīvības Spēku VII daļa - mācītājs Ģirts Rozners.

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, viesiem, mācītāju un klausīties garīgo mūziku.

Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.

No 18.30 līdz 19.30 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas kārtējā tikšanās.

.

6.saruna - kustības

24/3/2017

Kustība ir dzīvība. Saruna ar fizioterapeiti Gitu Ginteri-Kikusti (R.Aršauska veselības centrs)

Mūsdienīgs atbalsts sievietēm ar krūts vēža diagnozi. Saruna ar "Rozā vilciena labdarības fonda vadītāju Zintu Uskali

Saikne ar dzīvības spēku. Mācītājs Ģirts Rozners

5.saruna

24/2/2017

Sarunu tēmas:

* Ginekoloģisko audzēju profilakse. Saruna ar onkoloģijas ginekologu, medicīnas doktoru Ronaldu Mačuku, Onkoklīnika

* "Man ļoti tuvi Psalmu vārdi:…viņš, kurš piedod visas tavas vainas, kurš dziedē visas tavas kaites…" - onkoloģiskās slimnieces Antas Kļaviņas stāsts

* Saikne ar Dzīvības Spēku V daļa - mācītāja Ģirta Roznera saruna ar žurnālistu Aidi Tomsonu

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, viesiem, mācītāju un klausīties garīgo mūziku.

Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.

Imūnās sistēmas stiprināšana

27/1/2017

Sarunu tēmas:

 • Kā stiprināt imūno sistēmu? Saruna ar Latvijas Onkoloģijas centra imunologu, ķīmijterapeiti, RSU asociēto profesori Dr. Simonu Doniņu;

 • "Ne mirkli nešaubos, kas viss notikušais un tas, kas vēl notiks, man ir vislabākais" - onkoloģiskā slimnieka Almanta Liepiņa un viņa ģimenes stāsts

 • Saikne ar Dzīvības Spēku IV daļa - mācītāja Ģirta Roznera pārdomas

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, viesiem, mācītājiem un klausīties garīgo mūziku.

Pretvēža uzturs

6/1/2017

Cik daudz mēs ar savu rīcību, attieksmi, dzīvesveidu un noskaņojumu varam ietekmēt slimības gaitu?
Sarunās piedalās

 • Dr. Irita Roderte, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas gastroenterologs un endoskopists. Prezentācijas tēma - "Pretvēža uzturs".

 • Beatrise Lūse, bijusī onkoloģiskā slimniece.

 • mācītājs Ģirts Rozners, Adventistu baznīca.

Iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, viesiem, mācītāju.

Vēža diagnostika

25/11/2016

Sarunās piedalās: 

 • Dr. Lilita Roznere, Nukleārās medicīnas centra un Rīgas Austrumu klīniskās iniversitātes slimnīcas, Latvijas onkoloģijas centra radiologs-terapeits

 • Ēriks Irmejs, bijušais vēža slimnieks

 • mācītājs Ģirts Rozners, Adventistu baznīca.

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, viesiem, mācītājiem.

Pirmā saruna. Komplementārā medicīna

21/10/2016

Sarunu tēmas:

 • Komplementārā medicīna un tās loma vēža ārstēšanā un profilaksē (Dr. Arvīds Irmejs, RSU Asociētais Profesors, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs)

 • Krūts vēža slimnieču pieredze onkoloģisko pacientu atbalsta projektos -  Gunta Rožkalne (organizācijas Dzīvības koks atbalsta grupas dalībniece Rīgā)

 • Saikne ar Dzīvības Spēku (mācītājs Ģirts Rozners, Adventistu baznīca).

Pasākuma turpinājumā būs iespēja neformālā gaisotnē pārrunāt interesējošos jautājumus ar lektoriem, viesiem, mācītājiem un klausīties garīgo mūziku.

 

Please reload