Slimība, kas pavēra ceļu palīdzēt citiem

PIrms 3 gadiem man tika paziņota diagnoze – abpusējs krūts vēzis. Sapratu, ka dzīve var noslēgties ātrāk nekā biju domājusi, tomēr vēlāk, pašai piedzīvojot svarīgu palīdzību rehabilitācijā, dzima ideja par labdarības fondu, kas palīdzētu citām sievietēm ar šo diagnozi.

Man tika veikta abpusēja mastektomija – gandrīz kā Holivudas aktrisei Andželīnai Džolijai. Atceros to datumu – 26. septembris. Tomēr jau pēc nedēļas atkal biju vingrošanas zālē, kur ar mani nodarbojās fizioterapeite. Pēc operācijas kādu laiku nestrādāju, jo bija ķīmijterapija un staru terapija un bija vairāk brīva laika. Šajā laikā manās rokās nonāca Jura Rubeņa grāmata "Dievs ir tepat" ar Māra Subača zīmējumiem. Mans mīļākais zīmējums ir ar parakstu – es dzīvoju savā mājiņā tikai pagaidām. Grāmatā ļoti vienkārši un saprotami atklātas vērtības, kas svarīgas un saprotamas ikvienam cilvēkam neatkarīgi no reliģiskās piederības - gan kristiešiem, gan musulmaņiem, gan pagāniem. Neesmu kļuvusi par Māti Terēzi, joprojām sadusmojos, rīkojos pārsteidzīgi, tomēr pēc iespējas ātrāk cenšos to labot, piedot.

Esmu ļoti pateicīga saviem darba devējiem, kuri mani ļoti atbalstīja terapijas laikā, iedrošināja nākt uz darbu, pat ja nespēšu nostrādāt pilnu darba dienu. Strādāju skolā un jau pusdienas laikā bija uzkrājies liels nogurums. Ar kolēģu iedrošinājumu un bērnu izpratni, izmantoju iespēju un kopā ar pirmsskolas vecuma bērniem gulēju darba vietā diendusu.

Spilgti palikusi atmiņā diena, kad apritēja gads kopš operācijas. Biju ceļā uz darbu un sapratu, ja tikšu līdz darbam, tad viss būs kārtībā, tomēr vēl pusceļā sāku stipri raudāt un lai kā centos, emocijas ņēma virsroku. Zvanīju māsai un brāļa draudzenei un, pateicoties viņu atsaucībai, šo dienu pavadījām trijatā. Viņas man arī sarunāja psihologa konsultācijas, kas ļoti palīdzēja. Tā pirmā gada laikā saskāros ar diviem speciālistiem – fizioterapeitu un psihologu, kuri sniedza man ļoti svarīgu palīdzību rehabilitācijā, bet par pakalpojumu bija jāmaksā pašai, jo valsts to neapmaksā. Neesmu mājās sēdētāja. Patīk kustēties, patīk būt dabā. Pateicoties 2. grupas invaliditātei, varu braukt par brīvu sabiedriskajā transportā. To arī izmantoju, dodoties izbraukumos ar vilcienu uz jūrmalu. Raugoties pa logu priežu mežu ainavā dzima ideja par labdarības fonda izveidi, kas apmaksātu fizioterapeita un psihologa pakalpojumus sievietēm ar krūts vēzi. Arī nosaukums nav nejaušs – Rozā vilciens.

Sākotnēji aicināju draugus kopā doties izbraukumos ar vilcienu pa Latviju apskatīt skaistas un interesantas vietas, būt kopā un naudu biļetes cenas apjomā ziedot labdarībai. Apmeklējām Cēsis, Daugavpili, Siguldu, Valmieru. Tomēr bija skaidrs, ka ienākumi nebūs pietiekoši, lai palīdzētu citiem cilvēkiem. Tā pirms 2 gadiem tika dibināts "Rozā vilciena labdarības fonds". Kopš tā laika ir apmaksāti fizioterapeita un/vai psihologa pakalpojumi 130 sievietēm, fonds attīsta savu darbību Latvijas reģionos, ir notikušas vairākas sekmīgas ziedojumu vākšanas akcijas, pēdējā no tām sadarbībā ar lielveikalu Rimi.

Turpinu būt fiziski aktīva un gatavojos kārtējam Rīgas maratonam, kurā pagājušajā gadā noskrēju 10km. Bija vienošanās ar draugiem, kolēģiem un tuviniekiem ka par katru manis noskrieto kilometru, viņi ziedos 1 eiro labdarībai.

Featured Posts
Recent Posts